Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okrsková soutěž v Janově Dole

13. 5. 2018

      V sobotu 12. května se u nás v obci konala okrsková soutěž, která se musí konat alespoň jednou ročně a měly by se jí zúčastnit všechny SDH v našem okrsku (Světlá pod Ještědem, Rozstání, Janův Důl, Osečná, Druzcov, Křižany a Zdislava). Bohužel, stejně jako v minulých letech se této soutěže nějaké týmy nezúčastnily.  Na soutěž přijeli hasiči z Rozstání (muži, ženy, 2 dětské týmy), Osečné (muži, ženy, 3 týmy dětí) a Druzcova (muži). Ze Zdislavy přijely soutěžit jen 2 dětské týmy. Za náš domácí tým byla dvě družstva (muži, ženy).

      V 8.30 se začala sjíždět hasičská vozidla a započala prezence. První na řadu šly týmy mladších dětí do 11 let (4), následovaly týmy starších dětí 11-15 let (3), pak ženy (3) a poslední muži (4). Za nás soutěžili: Marie V., Jitka U., Vlasta K., Iveta Č., Bára T., Zuzka V., Alena N., Honza M., Honza U., Miloš Č., Libor M., Milan S., Franta Š. a Pepa N.

      V úvodu se ukázaly děti, které předvedly své skvělé výkony. V mladších dětech na 1. a 2. místě skončily děti z Osečné (28,02s, 28,29s), na 3. místě z Rozstání (47,71s) a na 4. místě ze Zdislavy (1,15,75). Soutěž starších dětí vyhrály děti ze Zdislavy (28,04s), na 2. místě skončila Osečná (29,64s) a na 3. Rozstání (38,40s).

      Následovala družstva žen. Jako první jsme vyběhly my. Koš dělala poprvé Maruška a celkem ji klapl, já s drobným zaváháním také sešroubovala savice a předek byl super. Ukončily jsme s časem 28,32s. Pokračovaly holky z Osečné, bohužel, ale rozdělovačka zakopla hned za základnou a upadla, což znamenalo velké zdržení a s časem 2,21,14 ukončila děvčata svůj pokus a skončily tak na konečném 3. místě. Posledním ženským týmem byly holky z Rozstání, které s časem 56,69s ukončily svůj pokus na konečném druhém místě.

      Družstva mužů z Osečné (25,50s, 1. místo) a Rozstání (28,30s, 2. místo) letos převálcovala naše kluky, kteří po třech letech, kde skončili vždy na 1. místě, skončili na konečném 3. místě s časem 29,89s. Za nimi byli jen muži z Druzcova (1,05,29, 4. místo).

      Po skončení okrskové soutěže začaly "sranda útoky", kterých se zúčastnili 4 týmy (2 z Janova Dolu a 2 z Rozstání). Cílem těchto útoků bylo v co nejkratším čase sklapnout terče a zastavit časomíru. Netradiční věcí těchto útoků bylo to, že před startem si členové družstva vylosovali post, na kterém poběží. Jediní, kdo zůstal na svém místě, byl strojník (strojnice). Na prvním místě skončili naši muži a my ženy na 2. místě. Oba týmy z Rozstání skončili na 3. a 4. místě.

      Akce se vydařila i díky skvělému počasí, které jsme si všichni v duchu přáli. S organizací nám pomohli členky spolku Přátelé Janova Dolu a místní myslivci, kteří pro návštěvníky připravili jelení guláš a grilované klobásy, k nim byla i grilovaná krkovička, párek v rohlíku, sladké zákusky a nezbytné nealkoholické nápoje a pivo. K poslechu hrála reprodukovaná hudba.

      Všem návštěvníkům a organizátorům mnohokrát děkujeme za jejich aktivní účast a těšíme se zase někdy nashledanou.

      Foto a video ze soutěže: https://dorinka162.rajce.idnes.cz/Okrskova_soutez_Januv_Dul_12.5.2018

https://www.youtube.com/watch?v=-IVLQMUnDNM&t=189s

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 6901
Měsíc: 516
Den: 22