Jdi na obsah Jdi na menu
 


VVH a shrnutí sezony 2017

19. 12. 2017

V souvislosti s valnou hromadou SDH, která proběhla tuto sobotu 16.12.2017 ve společenské místnosti obecního úřadu bychom chtěli v krátkosti zrekapitulovat letošní, již ukončenou, soutěžní sezonu hasičů z Janova Dolu. Dále zde proběhla volba nového člena výboru. 

Hasiči svou účastí na soutěžích v požárním sportu reprezentují jak svůj sbor tak nepochybně také naší obec, a to v blízkém okolí, ale i na soutěžích mimo Liberecký kraj.

V letošním roce se SDH Janův Důl zúčastnil celkem 15 soutěží v požárním sportu. V naprosté většině startovalo bohužel pouze družstvo mužů, ženy se zúčastnily pouze jedné soutěže. Ne vždy se našim družstvům na soutěžích dařilo, celkově však lze považovat soutěžní sezonu za velmi vydařenou.

Mužské družstvo letos potřetí za sebou zvítězilo na okrskové soutěži okrsku Osečná. Mimo to hasiči svou účastí podpořili i další soutěže pořádané v našem okolí jako např. v Rozstání, Osečné, Všelibicích atd.

Hlavní částí hasičské sezony ovšem byla pro mužské družstvo účast v lize nočních požárních útoků nazvané Fire Nigt Cup. Jedná se seriál 10 nočních soutěží, jejichž výsledky se bodují a sčítají. SDH Janův Důl se zúčastnil všech deseti kol ligy. V kategorii Sport obsadili muži celkové sedmé místo, v kategorii PS-12 se společným strojem pro všechna družstva smolné druhé místo se ztrátou jednoho bodu na vítězství.

Kde všude hasiči Janův Důl v roce 2017 soutěžili: Škodějov (okres Jablonec n/N), Jeřmanice (okres Liberec), Velké Hamry (okres Jablonec n/N), Frýdštejn (okres Jablonec n/N), Vesec pod Kozákovem (okres Semily), Raspenava (okres Liberec), Krásná Ves (okres Mladá Boleslav), Karlinky (okres Liberec) Roudný (okres Jablonec n/N), Kosořice (okres Mladá Boleslav), Cetenov, Všelibice, Rozstání, Osečná.

Sportovní aktivity jsou samozřejmě jen jednou z oblastí činnosti hasičů. Mimo to se hasiči podíleli na zásazích při ochraně zdraví a majetku občanů, přispěli ke kulturnímu dění v obci, během roku uspořádali několik brigád.

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 6901
Měsíc: 516
Den: 22